SPORT: Nasi biegacze na 35. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy [ZDJĘCIA]

We wtorek, 31 grudnia w Trzebnicy odbył się 35. Bieg Sylwestrowy. Setki osób z całej Polski ponownie biegało by powitać w ten sposób zbliżający się Nowy Rok 2020. Nie zabrakło tam przedstawicieli naszych biegaczy z powiatu krotoszyńskiego.

Trasa 35. Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy jedynie nieznacznie różniła się od poprzednich edycji. Z pewnością istotną zmianą było umiejscowienie startu i mety przy Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy 3 Maja. Reszta trasy pozostała niemal bez zmian. Delikatnie zmieniono trasę pięciokilometrowej pętli przed samym podbiegiem na ul. Mostowej. Z ulicy Kwiatowej skręcano w ulicę Ogrodową i dobiegano do ul. Chrobrego przy samym skrzyżowaniu z ul. Mostową.

Do pokonania były dwa dystanse: 5 i 10 km. Bieg na 5 km najszybciej pokonał Kamil Mańskowski. Drugie miejsce zajął Adrian Sadowski, a trzecie Tomasz Owczarek. Na 10 km bieg wygrał Kamil Karbowiak z Brzegu z czasem 00:33:57. Drugi na podium był Robert Wilkowiecki z Twardogóry z czasem 00:34:01, a stawkę zamknął Piotr Ławicki z Lubina z czasem 00:34:24.

Warto dodać, że biegacze pobiegli również w szczytnej akcji dla Roksany Siódmak, która walczy z chorobą nowotworową.