Prusice: Bieg pod dyktando Kenijczyków

SZKU
Allan Ndiwa i Susy Chemaimak – oboje z Kenii – zwyciężyli w II Bieg Trzech Wież, który odbył się w Prusicach.

W biegu, którego trasa liczyła 10,1 km, wystartowało 254 zawodników. 246 z nich zameldowało się na mecie. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, najszybsi byli zawodnicy z Kenii.

Wśród mężczyzn triumfował Allan Ndiwa, który jako jedyny pokonał trasę w czasie poniżej 30 minut – 29:57 m. Drugi był Kenijczyk Moses Bowen (30:16), a trzeci Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby (32:37).

Najlepsza kobieta – Kenijka Susy Chenaimak osiągnęła wynik 35:51 min. Wyprzedziła swoją rodaczkę Gladys Cheboi (36:18) oraz Katarzynę Durak z Wrocławia (36:42).

Najszybszym zawodnikiem z naszego rejonu był Zbigniew Kaczmarek z Trzebnicy, reprezentujący klub 4Run Team Piła, który zajął 13. miejsce w klasyfikacji generalnej (37:18). Dobra, czternastą lokatę zajął Andrzej Hazubski z Trzebnicy (37:37).