Bestialsko zamordował psa. Kilka razy przejechał autem, filmując wszystko telefonem! [FILM]

Beata Samulska
Beata Samulska
Na fotografii moment wyjazdu Rafała B. w radiowozie po zatrzymaniu go przez funkcjonariuszy policji Pogotowie dla Zwierząt
Mieszkaniec gminy Syców Rafał B. bestialsko zamordował psa. Otrzymaliśmy dziś w południe o tym na Messengera informację od naszego Czytelnika z filmikiem udostępnianym za pośrednictwem snapchata. Mężczyzna sam nakręcił filmik, na którym widać, jak z premedytacją najeżdża na leżącego na drodze żywego psa. Robi to powoli, kilkukrotnie przejeżdżając po zwierzęciu. Widać na filmiku, że pies leży na ulicy i nie ucieka, prawdopodobnie został wcześniej potrącony lub jest stary i słaby.

Napisał do nas Czytelnik: „Przesyłam filmik zwyrodnialca z Sycowa. Chcę, aby to nie przeszło obojętnie”.

Ze względu na drastyczność filmu, publikujemy częściowo zamazane nagranie. Mężczyna prowadząc busa, nagrywa filmik (jego twarz widać w lusterku auta) i woła do leżącego na drodze psa: „Stary, k..., podnoś się!". Następnie najeżdża na niego - przejeżdża po nim w połowie jego ciała. Pies wcześniej nie ucieka, leży na jezdni. Mężczyzna nagrywa męczarnie psa, jak jęczy z bólu. Nagrywa moment, kiedy stoi na jego ciele jednym kołem. Pyta psa: „Co ci, k..., co ci? Podnoś się". Potem cofa i jeszcze raz przejeżdża po nim, potem jeszcze raz. Pies dogorywa, a zwyrodnialec mówi: „Ch...wo tak trochę. Ale ch..., teraz chodzić nie umiesz, to masz teraz na łeb". I przejeżdża po głowie psa.

O sprawie natychmiast zawiadomiliśmy policję. Czytelnik, który zgłosił nam tę sprawę, zgłosił ją również organizacji Pogotowie dla Zwierząt w Warszawie.

Jak informują nas policjanci, sprawa jest w toku, mężczyzna do zatrzymania. Do Sycowa jadą wolontariusze z Pogotowia dla Zwierząt w Warszawie. Dzwonią i piszą do nas wstrząśnięci mieszkańcy gminy. Informacja o zgłoszeniu na policji, niestety, dotarła prawdopodobnie do mężczyzny, który podobno miał ukryć się u jakiegoś kolegi.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, w artykule 35 mowa o tym, że kto zabija, uśmierca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli sprawca czynu określonego działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

AKTUALIZACJA o godz. 16.45
Rzecznik policji w Oleśnicy Aleksandra Pieprzycka informuje nas, że policjanci nadal wykonują czynności. Mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany.

AKTUALIZACJA godz. 18.55
Policjanci z komisariatu policji w Twardogórze skontaktowali się z pracodawcą mężczyzny, który bestialsko przejechał psa. Niestety, nie uzyskali informacji o trasie, jaką tego dnia pokonywał pracownik. Ta informacja jest o tyle ważna, że trzeba ustalić miejsce, w którym pies został przejechany i sprawdzić, czy zwierzę żyje. Sprawą zainteresowały się organizacje Pogotowie dla Zwierząt z Warszawy i Oleśnickie Bidy. Oto komunikat, jaki Pogotowie dla Zwierząt zamieściło na swojej stronie:

Dziś od południa szukamy oprawcy psa jaki został rozjechany na drodze w okrutny sposób. Z premedytacją. Kiedy mężczyzna zostanie zatrzymamy (co jest mamy nadzieje kwestią godzin) będziemy ratować psa o ile przeżył. Sprawca musi nam wskazać to miejsce. Sprawę prowadzimy od kilku godzin. Na tej zbiórce zbieramy na koszty pomocy prawnej by ukarać sprawcę. Wyniosą około 3 - 4 tys. zł. Prosimy o wsparcie w działaniach. Uwaga: fotografie jakie publikujemy są bardzo drastyczne.

TUTAJ FUNDACJA OGŁOSIŁA ZBIÓRKĘ NA POMOC PRAWNĄ W SPRAWIE BESTAILSKO ZAMORDOWANEGO PSA

Nadal trwają poszukiwania sprawcy tego okrutnego czynu.

„Jednego, czego żałuję, to że wszystkich tam nie było". Nie wszystkich psów z „watahy"
Jak swoją zbrodnię tlumaczył ten 20-letni mężczyzna? „Ja go pierw próbowałem odpędzić normalnie. To chciał mnie ugryźć. Później gadałem z gościem, co meble mu dawałem, to mówi, że tam mają watahę dzikich psów, co wszystko zagryzają. No to sorry". Ktos mu odpisuje, że przecież pies piszczał. „Ale koźlę ważniejsze. Wiesz, jaki jestem. Jeśli ktoś się na mnie postawi, to nie odpuszczę". Odpisuje mu rozmówca: „Chore". On odpowiada: „Próbowałem, ale nie będzie zagryzał saren. Jednego, czego żałuję, to że wszystkich tam nie było"...

AKTUALIZACJA godz. 19.37
Rafał B. jest nadal poszukiwany. Pogotowie dla Zwierząt zamieściło jego wizerunek z apelem: „To jest Rafał B. który celowo najechał na psa. Zamieszkały w gminie Syców. Ktokolwiek z Państwa będzie widział go na ulicy proszony jest o pilny kontakt z policją pod numerem 997".

Grzegorz Bielawski z Pogotowia poinformował nas, że o sprawie została powiadomiona Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Pogotowie włączyło się również oficjalnie do sprawy, podobnie jak Oleśnickie Bidy, które zamierzają monitorować postępowanie policji.

AKTUALIZACJA godz. 21.19

Podejrzany o brutalny mord psa został zatrzymany przez policję.

Czynności wyjaśniające z udziałem prokuratora zostaną wykonane jutro - poinformowała nas oficer prasowa KPP w Oleśnicy Aleksandra Pieprzycka.

Z naszych informacji wynika, że mężczyzna był cały czas w domu. Do oddania się w ręce policji przekonał go Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt. Niestety, do tego czasu nie zostało wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, dlatego policjanci nie przeszukali mieszkania.

Co na to kodeks karny?
Paragraf 1 artykułu 308 mówi: „W granicach koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem, prokurator albo Policja może w każdej sprawie, w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności procesowe, a zwłaszcza dokonać oględzin, w razie potrzeby z udziałem biegłego, przeszukania lub czynności wymienionych w art. 74 § 2 pkt 1 w stosunku do osoby podejrzanej, a także przedsięwziąć wobec niej inne niezbędne czynności, nie wyłączając pobrania krwi, włosów i wydzielin organizmu. Po dokonaniu tych czynności, w sprawach, w których prowadzenie śledztwa przez prokuratora jest obowiązkowe, prowadzący postępowanie przekazuje sprawę niezwłocznie prokuratorowi".
Paragraf 2 mówi: „W wypadkach niecierpiących zwłoki, w szczególności wtedy, gdy mogłoby to spowodować zatarcie śladów lub dowodów przestępstwa, można w toku czynności wymienionych w § 1 przesłuchać osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa w charakterze podejrzanego przed wydaniem postanowienia o przedstawieniu zarzutów, jeżeli zachodzą warunki do sporządzenia takiego postanowienia. Przesłuchanie rozpoczyna się od informacji o treści zarzutu".

Relacja wolontariusza z Pogotowia
„Dziś o godzinie 21 Rafał B. podejrzewany o zabicie psa został zatrzymany przez policję. Stało się to po rozmowie sprawcy z przedstawicielem Pogotowia dla Zwierząt" - czytamy. „Rafał B. ukrywał się w domu, udało się nam z nim porozmawiać, gdzie wyjaśnił cały przebieg zdarzenia oraz mniej więcej jego datę. Było to kilka dni temu. Rozmowa trwała około 10 minut. Po zakończeniu tej rozmowy zakomunikowaliśmy sprawcy, iż musimy wezwać policję, aby go zatrzymała za dokonanie przestępstwa. Tak też się stało. Zawiadomiliśmy policję o tym, iż poszukiwany przez policję mężczyzna przebywa w domu. Po chwili podjechał radiowóz i dokonał zatrzymania chłopaka. Założono mu kajdanki i wyprowadzono. Został on przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w Oleśnicy. Jutro od rana ma zostać przesłuchany przez policję i prokuratora. Będziemy uczestniczyć jako pokrzywdzony w tych przesłuchaniach. Teraz ustalamy, gdzie dokładanie doszło do przestępstwa i czy tam pozostał jeszcze pies. O nowych szczegółach sprawy poinformujemy jutro".

Prawdopodobnie do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy granicy z Ukrainą.

AKTUALIZACJA godz. 21.51
Na pojawiające się informacje o tym, że psa mógł zabić samochodem służbowym pracownik firmy Fabryka Mebli BODZIO, firma z Goszcza wydała oświadczenie i opublikowała na Facebooku:
„W dniu dzisiejszym dotarły do Zarządu Fabryki informacje, iż sprawcą brutalnego najechania psa i nagrania tego faktu a następnie udostępnieniu w sieci może być pracownik Fabryki Mebli Bodzio.
Zarząd Fabryki niezwłocznie przystąpi do czynności sprawdzających czy sprawcą tego nieludzkiego czynu może być pracownik Fabryki. W przypadku potwierdzenia tego faktu zostaną w stosunku do niego podjęte natychmiastowe działania Pracodawcy oraz środki dyscyplinarne łącznie z rozwiązaniem stosunku pracy bez zachowania ustawowego terminu wypowiedzenia. Fakt ujawniony przez media jest bulwersujący i wymagający podjęcia działań karnych w stosunku do sprawcy tego czynu.
Zarząd Fabryki nigdy nie akceptował i nie tolerował w środowisku swoich Pracowników żadnych działań naruszających normy prawa karnego lub zachowania nieetyczne. Zarząd zawsze działał w takich przypadkach zdecydowanie wyciągając wszystkie przewidziane dla pracodawcy sankcje w stosunku do swojego pracownika, co nastąpi i w tym przypadku. Zarząd Fabryki potępia tak nieludzkie i niespotykane zachowanie sprawcy tego brutalnego czynu.
Zarząd Fabryki FM BODZIO".

Wideo

Materiał oryginalny: Bestialsko zamordował psa. Kilka razy przejechał autem, filmując wszystko telefonem! [FILM] - Dolnośląskie Nasze Miasto

Komentarze 226

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jak nożna być takim skurwysynem. Tego gnoja powinno się wsadzić do więzienia aby spędził tam resztę życia. Gardzę takimi ludźmi i dobrze że nie byłem świadkiem takiego zdarzenia bo na miejscu zajebał bym do własnymi rękami.

N
Nie tylko zwierzęta...

Ten Rafał B, już specjalnie złamał rękę jednej dziewczynce...

G
Gość
2019-06-08T15:05:30 02:00, !!!:

Boże wy nazywacie tego chłopaka zwyrodnialec ale tu sami zwyrodnialce piszą żebyście się tą nienawiścią do tej rodziny nieudławili wsumie dobrze by było rodzina spokój by odzyskała Same potwory tu komentują

Ci 'zwyrodnialce " to są ludzie którzy są wstrząśnięci tym jak człowiek w dodatku 'kochający zwierzęta" (jak prawdopodobnie pan Rafał R) może tak się okrutnie zachować wobec żywej istoty ,w dodatku bezbronnej !!! Szanuję ludzi ale za to jakimi są w sercu a w szczególności do zwierząt ,a ty jak widać bronisz go i na postawie twojego komentarza gówno cię obchodzi ten pies i przez co przechodził!! obejrzyj filmik jeszcze raz i spójrz na tego psa i jego cierpienie !!

O
On37

Jest petycja: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/S_Rafal_B_5_lat_kary_bez_zawiasow/?pmkOuob

T
Teresa
2019-06-08T15:05:30 02:00, !!!:

Boże wy nazywacie tego chłopaka zwyrodnialec ale tu sami zwyrodnialce piszą żebyście się tą nienawiścią do tej rodziny nieudławili wsumie dobrze by było rodzina spokój by odzyskała Same potwory tu komentują

A jak jego nazwac ? Jesli takie zachowanie jest wedlug ciebie normalne, to pozostawie to bez komentarza, poniewaz moja mama mnie kultury nauczyla a nie znecania sie nad zwierzetami

G
Gość
2019-06-06T22:52:08 02:00, Gość:

TYLKO PRZEKROCZY PROG CELI WEPCHNAC MU KUTASA DO RYJA I NIECH wpierdala posilki na kiblu gnebic kurwe na kazdym kroku niech sie jebany powiesi a potem nasrac na grob

Brawo

!!!

Boże wy nazywacie tego chłopaka zwyrodnialec ale tu sami zwyrodnialce piszą żebyście się tą nienawiścią do tej rodziny nieudławili wsumie dobrze by było rodzina spokój by odzyskała Same potwory tu komentują

E
Ewelina

Kur... Oglądałam ten filmik, nie mogę, jak można być takim skur.... Parszywym. Błagam, wsadzcie go na długi czas, on jest złym człowiekiem. Kto wie czy, człowieka też by tak nie potraktował. Błagam o surowa karę dla niego, blagam

P
Policjanci! proszę was

Urządźcie mu istne piekło w więzieniu. Tylko o to was proszę z całego serca. Niech ten śmieć nie zazna dnia spokoju.

G
Gość

TERAZ POWINNO SIE TEGO CHUJA TAK PRZEJECHAC I ZOSTAWIC ZEBY ZDECHL NIE MAM ZAMIARU UTRZYMYWAC SKORWYSYNA W WIEZIENIU KAMIEN DO SZYJI I DO WODY A RYBY ZROBIA SWOJE ZWYRODNIALEC MALOLAT JEBANY !!!!!!

G
Gość

Namiary na zwyrola: Rafał Byś, Nowy Dwór 26a, niedaleko Sycowa.

G
Gość
2019-06-06T15:12:33 02:00, Gość:

Podajcie dane tego gnoja, z checia pdjade z wizyta i zalatwie sprawe

Rafał Byś, Nowy Dwór 26a, niedaleko Sycowa.

Powodzenia

G
Gość
2019-06-07T09:41:21 02:00, Gość:

Dajcie namiar na goscia, tak kurwa to sie nie skonczy, dajcie namiar

Rafał Byś, Nowy Dwór 26a, niedaleko Sycowa.

G
Gość

Dajcie namiar na goscia, tak kurwa to sie nie skonczy, dajcie namiar

G
Gość

TYLKO PRZEKROCZY PROG CELI WEPCHNAC MU KUTASA DO RYJA I NIECH wpierdala posilki na kiblu gnebic kurwe na kazdym kroku niech sie jebany powiesi a potem nasrac na grob

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3