Wszystko do zera

(EB)
TRZEBNICA Siatkarki MKS Gaudii przegrały dwa kolejne pojedynki w II lidze. Najpierw na wyjeździe z drugim zespołem Gwardii Wrocław, a następnie na własnym boisku ze świdnicką Polonią.

TRZEBNICA

W obu tych spotkaniach naszym zawodniczkom nie udało się, niestety, wygrać nawet jednego seta.
Zarówno Gwardia II jak i Polonia w poprzednim sezonie występowały w rozgrywkach niższego szczebla. Konsekwentnie budowane i prowadzone zespoły uzyskały awans do II ligi, a teraz w meczach przeciwko Gaudii nie dały żadnych szans naszym zawodniczkom.
W minioną sobotę trzebniczanki występowały przed własną publicznością. Niestety, trzebniccy kibice nie byli w stanie w żaden sposób pomóc swoim siatkarkom. Już od pierwszego seta widać było, że Gaudia nie powalczy w tym spotkaniu. W pewnym momencie przeciwniczki prowadziły już 23:9, podopieczne trenera Jarosława Jeżewskiego dogoniły rywalki na 24:18, jednak ostatni punkt należał już do polonistek. Był to chyba jedyny moment w tym spotkaniu, kiedy to nasze zawodniczki próbowały dorównać wcale nie rewelacyjnie grającym przeciwniczkom. Kolejne sety to pewne wygrane świdniczanek 25:13 i 25:14, a w całym meczu 3:0.
Następne spotkanie trzebniczanki rozegrają w Andrychowie. Trudno oczekiwać, że przywiozą stamtąd zwycięstwo, ale liczymy chociaż na ambitną walkę o każdą piłkę!

MKS Gaudia Trzebnica - Polonia Świdnica 0:3 (-18, -13, -14). Skład Gaudii: Małgorzata Ostrowska, Karolina Tutaj, Barbara Cisowska, Joanna Krupiak (libero), Joanna Kwasigroch, Małgorzata Bernacka, Magdalena Popiel, Aleksandra Sztobryn i Kamila Krzyżanowska.

Pozostałe wyniki: Olimpia Jawor - KS Gwardia II Wrocław 3:0, LKS Pszczyna - LKS Orzeł Kozy 3:0, Płomień Sosnowiec - MKS Andrychów 3:1, SMS II Sosnowiec - pauzował.